Iğdır’da, 451 gencin istihdam edildiği çağrı merkezinin açılışı yapıldı

Iğdır’da, 451 gencin istihdam edildiği çağrı merkezinin açılışı yapıldı. Iğdır’da, “Çalışan ve Üreten Gençler Programı Tanıtım ve Tesis Açılışları” kapsamında 451 gencin istihdam edildiği çağrı merkezinin açılışı yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliğinde yapılan tesislerin açılış programına Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, telekonferansla bağlandı.

Iğdır’daki programda Vali ve Belediye Başkanvekili Hüseyin Engin Sarıibrahim ve AK Parti Iğdır milletvekili adayı Cantürk Alagöz ile ilgililer, tesisin açılış kurdelesini keserek hizmete açtı.

Sarıibrahim, 2 bin metrekare içinde modern bir çağrı merkezinin ortaya çıktığını belirterek, şu an itibarıyla 451 gencin istihdam edildiğini, bunun iki vardiya şeklinde bir ay içinde bin kişiye çıkarılacağını aktardı.

Bakan Kasapoğlu, telekonferans esnasında, aynı zamanda Alagöz Holding Iğdır Spor Kulübü Başkanı da olan AK Parti Iğdır Milletvekili adayı Cantürk Alagöz’e takımın durumunu sordu, Alagöz ise takımın üç hafta sonra şampiyon olacağını ve kendisini de Iğdır’da görmek istediklerini söyledi.